Roller Set Librum

Nie je na sklade

Tento produkt momentálne nie je možné objednať online. Kliknite na tlačidlo nižšie a informujte sa o jeho dostupnosti.

Roller Set Librum vám pomôže uvoľniť stuhnuté  a boľavé svaly, fascie a tkanivá. Je zostavený z masážneho valca - roller, masážnej loptičky - massage ball a dvojitej masážnej loptičky massage duo-ball. Povrch všetkých pomôcok je hladký, vďaka čomu dochádza k najefektívnejšiemu uvoľneniu stuhnutých svalov, fascií a trigger pointov. Trigger pointy, známe aj ako spúšťacie body či zóny prenesenej bolesti, sú na dotyk tuhšie a na tlak citlivejšie miesta. Môžete ich vnímať ako hrčky, alebo stuhnuté uzlíky vo svaloch.

Ako využiť Roller Set Librum naplno?

Pri rollovaní prechádzate valcom postupne celé telo. Odporúčame vám začínať od periférie a postupovať smerom k stredu tela. Keď narazíte na stuhnuté, alebo precitlivelé miesto, zvoľnite intenzitu tlaku na bolestivé miesto. Spravíte to tak, že sa viac odľahčíte. Zotrvajete na citlivej oblasti dlhšie, ale s nižším tlakom. Správna intenzita tlaku pri využívaní masážnych pomôcok by nemala byť taká, aby spôsobovala nepríjemnú bolesť, jej vystreľovanie do iných častí tela ako tých, ktoré práve masírujete. Rovnako by vás nemal držať v napätí, nútiť zadržiavať dych či zatínať zuby.

Vďaka rollovaniu dosiahnete:

  • Uvoľnenie stuhnutých svalov a fascií
  • Redukciu nadbytočného napätia, zlepšenie prietoku krvy v masírovaných svaloch
  • Podporu regenerácie po tréningu, fyzickej či psychickej záťaži
  • Zlepšenie pohyblivosti, rozsahu pohybu
  • Zníženie precitlivosti a bolestivosti spôsobenej funkčným svalovým obmedzením
  • Zlepšenie elasticity a pružnosti svalov
  • Prípravu tkanív na funkčný či kondičný tréning
  • Podporu aktívnej fyzioterapie a kompenzačných cvičení
  • Zlepšenie kvality kože a podkožných tkanív, redukciu celulitídy

Roller Set Librum je vyrobený z kvalitnej a odolnej EPP peny. Vďaka strednej tuhosti materiálu a hladkému prevedeniu povrchu je univerzálnym a najefektívnejšim pomocníkom na uvoľnenie svalov a fascií. Pri rýchlejších a intenzívnejších formách rollovania dosiahnete tonizáciu a nabudenie, ktoré je vhodné ako príprava na tréning či podanie fyzického výkonu.

Roller Set Librum je ľahko umývateľný a udrživateľný. Svoje vlastnosti a farbu si udržiava aj pri pravidelnom čistení dezinfekčnými roztokmi na báze alkoholu. Vďaka tomu je vhodný nielen na domáce použitie, ale aj do rehabilitačných a športových zariadení.

Masážny valec, loptička či dvojloptička sa vám už nikdy nerozkotúľajú či nestratia. Roller Set Librum je zabalený v praktickej uťahovacej taštičke Librum vďaka čomu ho jednoducho odložíte, zavesíte, zoberiete so sebou do práce, na tréning, alebo služobnú cestu.

Roller Set Librum: masážny valec, masážna loptička, duoball

Roller Set Librum si však na Librum Shope nekúpite. Našim cieľom totiž nie je predávať pomôcky na fyzioterapiu či tréning, ale pomáhať našim klientom cítiť sa lepšie. Preto Roller Set Librum dávame ako darček účastníkom našich vzdelávacích aktivít ako sú napríklad Myofascial Structure Training, Kompenzačné cvičenia a fyziotréning, našim partnerom a klientom vo firmách, ktorí sú zúčastňujú programov Fyzio - on site či Firemných wellbeeing dní.

Chcete vedieť o rollovaní viac a benefitovať z jeho účinkov? Kontaktujte nás a využite naše služby fyzioterapie,  mentoringu, consultingu či možnosti vzdelávania a Roller Set Librum dostanete ako súčasť balíčka či darček!

Ďalšie informácie

Materál

EPP pena