Mulligan Concept: Manual Therapy – Nags, Snags, Mwms, Etc.

Aktualizované 7. vydanie Mulligan Concept knihy: Manual Therapy – Nags, Snags, Mwms, Etc. (7th edition) obsahuje všetky prvky Mulligan Concept s dodatočným textom, pridanými referenciami a aktualizovanými technikami, vrátane jedinečnej novej techniky SNAG pre hornú krčnú chrbticu, ktorá zahŕňa tri kĺby súčasne.

Nie je na sklade

Tento produkt momentálne nie je možné objednať online. Kliknite na tlačidlo nižšie a informujte sa o jeho dostupnosti.

Mulligan koncept sa stal od svojho vzniku v roku 1985 jednou z najpopulárnejších techník manuálnej terapie pri muskuloskeletálnych ochoreniach. Koncept Briana Mulligana využíva NAGS (Natural Apophyseal Glides), SNAGS (Sustained Natural Apophyseal Glides) a MWMS (Mobilization with Movement) pre chrbticu a končatiny používané na liečbu nespočetných muskuloskeletálnych stavov.

Aktualizované 7. vydanie Mulligan Concept knihy: Manual Therapy - Nags, Snags, Mwms, Etc. (7th edition) obsahuje všetky prvky Mulligan Concept s dodatočným textom, pridanými referenciami a aktualizovanými technikami vrátane jedinečnej novej techniky SNAG pre hornú krčnú chrbticu, ktorá zahŕňa tri kĺby súčasne.

Knihu napísal jeden z popredných svetových odborníkov na manuálnu terapiu, Brian Mulligan. Kniha obsahuje fotografie terapeutických techník. Brian R. Mulligan sa špecializuje na manuálnu terapiu už od 60. rokov. Jeho mentorom bol najmä Freddy Kaltenborn, ale neoceniteľný bol aj prínos Jamesa Cyriaxa, Geoffa Maitlanda, Robina McKenzieho a Roberta Elveyho. Brian bol jedným z malej skupiny fyzioterapeutov, ktorí v roku 1968 vytvorili Asociáciu manipulatívnych terapeutov Nového Zélandu. On a jeho kolega Robin McKenzie boli hlavnými učiteľmi v novovytvorenom postgraduálnom programe Diploma of Manipulative Therapy.

V súčasnosti vyučuje v 91 mestách v Spojených štátoch amerických a 20 krajinách sveta. V roku 1995 založil medzinárodnú organizáciu na akreditáciu učiteľov. V súčasnosti existuje okolo 50 Mulligan Concept Teachers Association (MCTA) z 25 krajín. Odkedy odišiel z aktívnej praxe, naďalej vyučoval na medzinárodnej úrovni na seminároch v mnohých krajinách, čím prilákal veľké zástupy fyzioterapeutov a lekárov. Je držiteľom viacerých významných ocenení, ako napríklad International Service to the Profession Award od WCPT alebo Award of Excellence of the World Confederation of Physical Therapists.

ŠPECIFIKÁCIA PRODUKTU:

 • AUTOR: Brian R. Mulligan
 • POČET STRÁN: 140
 • VÄZBA: brožovaná väzba
 • ROZMER: 211×150 mm
 • HMOTNOSŤ: 242 g
 • ISBN: 978-1877520211
 • ROK VYDANIA: 2021
 • JAZYK: anglický
 • PÔVOD: USA
 • VYDAVATEĽSTVO: Orthopedic Physical Therapy Products
 • PRE KOHO: pre fyzioterapeutov, zdravotníckych pracovníkov, príbuzné odbory

Ďalšie informácie

Hmotnosť 0,242 kg
Rozmery 21,1 × 15 cm