Našou najvyššou hodnotou je zdravie

Librum sa ako brand spoločnosti SCHREIBER group stal partnerom podujatia Českej mincovne pri príležitosti 20. výročia vstupu Slovenskej republiky a Českej republiky do Európskej únie.

Ako pripomenutie tejto výnimočnej udalosti sa Česká Mincovňa a Mincovňa Kremnica spojili a vydali špeciálnu sadu obehových mincí spojených so zberateľským žetónom pre každú menu.

Sada obehových mincí pri príležitosti 20. výročia vstupu Slovenskej republiky a Českej republiky do Európskej únie
Sada obehových mincí pri príležitosti 20. výročia vstupu Slovenskej republiky a Českej republiky do Európskej únie

„Hlavným významom tejto unikátnej emisie mincí je pripomenúť širokej verejnosti významnú udalosť vstupu do Európskej únie, ktorá si ctí hodnoty, ako sú ľudská dôstojnosť, sloboda, demokracia, rovnosť, právny štát a ľudské práva. Myslíme si, že aj v dnešnej dobe je dôležité stavať na týchto hodnotách, podporovať ich a pracovať na ich udržaní. Práve ražba týchto mincí má byť prejavom stálosti týchto hodnôt Európskej únie, rovnako, ako je trvácnosť kovov, z ktorých sú mince vyrobené,” skonštatovala pri tejto príležitosti Ľudmila Fülöpová, riaditeľka pobočky Českej mincovne na Slovensku.

My v Librum podporujeme hodnoty Európskej únie a navyše za jednu z najdôležitejších hodnôt považujeme ochranu a rozvoj ľudského zdravia. Starostlivosť o zdravie ako súčasť nášho wellbeingu je kľúčové a v Librum vytvárame možnosti ako dokáže každý jeden z nás prevziať túto zodpovednosť do svojich rúk. Preto sme ako partner podujatia pripravili pre hostí exkluzívny darček. Je ním orechový krém Forrest Walk, ktorý je úplnou novinkou a zatiaľ ste nemali možnosť sa s ním zoznámiť. O niekoľko dní ho nájdete aj v našom Librum shope. Forrest walk v sebe spája kombináciu kešu orechov s mrazom sušenými čučoriedkami, čiernými ríbezľami a jahodami. Túto kombináciu sme vytvorili na podporu našej imunity, krvotvorby a podporu tela pri zbavovaní sa voľných radikálov. Tento orechový krém je bez lepku, bez laktózy a bez akéhokoľvek pridaného cukru. Je vhodný aj pre vegánov.

Ilustračný obrázok - Librum orechové krémy - Zdravie darované prírodou
Ilustračný obrázok – Librum orechové krémy – Zdravie darované prírodou

Výnimočnosť produktu, ktorý definuje náš slogan: „Zdravie darované prírodou” dotvára spracovanie etikety so zlatým embosom. Chceme, aby podobne ako mince zdobia zbierky svojich majiteľov, aby aj tento unikátny orechový krém Forrest Walk zdobil jedálničky všetkých ľudí, ktorí sa starajú o svoje zdravie.

V rámci spolupráce Českej Mincovne s občianskym združením Librum Foundation o.z. by sa mali navyše rozbehnúť aj edukačné prednášky na školách, ale tiež v teréne pre marginalizované skupiny obyvateľstva s cieľom podporiť zvyšovanie potrebnej finančnej gramotnosti. „Medzi hodnoty našej nadácie Librum Foundation patrí – rovnako ako medzi hodnoty EÚ – ľudskosť, vzájomná podpora a spoločné napredovanie, a práve preto sme prepojili a podporili naše pôsobenie aj s Českou mincovňou na tomto výnimočnom a celospoločensky prospešnom projekte,” podotkol prezident nadácie Librum Foundation PaedDr. Oliver Poór dipl. f.

Ilustračný obrázok: nadácia Librum Foundation ako súčasť svojej stratégie pre rok 2024 podporuje vzdelávanie, vzdelávanie mladých, rozvoj finančnej gramotnosti a zručností pre trh práce
Ilustračný obrázok: nadácia Librum Foundation ako súčasť svojej stratégie pre rok 2024 podporuje vzdelávanie, vzdelávanie mladých, rozvoj finančnej gramotnosti a zručností pre trh práce

Sme veľmi radi, že môžeme podporiť nielen toto podujatie formou originálneho a zdravého darčeka, ale navyše aj vzdelávacie aktivity organizované našou nadáciou Librum Foundation o.z. Záleží nám na podpore spoločnosti v ktorej žijeme a sme vďační, ktorí nám v týchto aktivitách pomáhajú.

Najnovšie články v Newsroom